קומפוסט

השימוש ב- בחקלאות משפיע ייצור קומפוסט איכותי יכול להפוך לדבר פשוט באמצעות השימוש ב-®EM.

אם אתם מעוניינים במיחזור אשפת הבית או במיחזור אשפה אורגנית בקנה מידה גדול, השימוש בתכשירי ®EM יכול לסייע בשידרוג התהליך ותוצרתו, בפירוק רעלנים ושאריות אנטיביוטיקה וכימיקלים שעשויים להימצא בחומרי הגלם (לקומפוסטציה של זבל רפתות ולולים ולמט"שים) וכן להפחתת מפגעי הריח.

תנאים אנאירוביים (שאין בהם אוויר) יכולים לגרום ל-2 סוגים של תהליכי פירוק:

  1. רקבון שתוצריו הם רעלנים, רדיקלים חופשיים, אמוניה, מתאן וכדומה.
  2. תסיסה (פרמנטציה) שתוצריה הם נוגדי חימצון, חומצות אמינו, ויטמינים, אנזימים וכדומה.

כשעיקר חומר הגלם מקורם מן החי (לולים ורפתות או מכוני טיהור שפכים), הנטיה לרקבון תגבר ולרוב יהיה צורך בערבוב תכוף של ערימת הקומפוסט לטובת איוורורה ועל מנת למנוע את תנאי הרקבון.

הוספת ®EM תועיל לתהליכי קומפוסט שונים:

הקומפוסטר הביתי

אם זו ערימה על הקרקע, או תוף פלסטיק, לפסולות אורגניות טבעוניות וגם לכאלו שמקורם מן החי (שאריות בשר, גבינות, ביצים וכדומה), השימוש ב EM-בוקאשי ישפר רבות את איכות התוצר שתקבלו ויקל על תהליך הפקתו. השימוש ב-®EM מתאים לשיטות בהן הופכים את הקומפוסט וגם כאלו שלא.

פחי מיחזור חומים

השימוש ב-®EM יסייע להיגיינה הכללית בסביבת הפח, יפחית זבובים וריחות רעים וגם יאתחל את הקומפוסטציה על הצד החיובי, עוד לפני שהפסולת מגיעה לאתר הקצה.

אתרי קומפוסט מסחריים בשורות

אם מקור הפסולת מרפתות או לולים או ממט"שים, השימוש ב EM-אדמה יפחית מפגעי ריח וישפר משמעותית את התוצר שיתקבל. השימוש ב-®EM מתאים גם לשיטות בהן יש אוויר מאולץ.

בוקאשי-קומפוסט

מיחזור אשפה אורגנית בתנאים אנאירוביים מוחלטים – השימוש ב-®EM מאפשר קומפוסטציה מהירה, נקיה ואיכותית בתנאים שהם 100% אנאירוביים. בתהליכי קומפוסט המוכרים רק 40-50% מהחומר האורגני הקיים בחומר המקור חוזר אל הקרקע והשאר נשרף ומתפרק לאפר. תהליכים אלו ימשכו לרוב 4-6 חודשים. השימוש ב-®EM בשיטה ייחודית מקנה לכם את האפשרות להשיב את כל החומר האורגני לאדמה תוך 4-6 שבועות בלבד!

רוצים לראות עבודות שונות שנעשו עם תכשירי EM במיחזור אשפה וקומפוסט בארץ?