חיים ברי קיימא

חיים ברי קיימא הם חיים בהם אנו מתקרבים יותר ויותר לתהליכי הטבע המקוריים, תהליכים שיודעים לתמוך בעצמם לאורך זמן ולאורך המחזוריות המשתנה של הטבע, כאלו שיודעים להפיק מעצמם את המירב המועיל ולפלוט כמה שפחות רעלנים או פסולות לא יעילות לסביבה.

לחיות חיים ברי קיימא היא דרך בה אנו מסתכלים על הטבע כעל משאב מתכלה ועל עצמנו כאורחים בסביבתו. לפיכך:

  • נרצה למחזר עד כמה שנוכל את הפסולות האורגניות שלנו.
  • נשאף לגדל את מזוננו בדרכים טבעיות עד כמה שאפשר.
  • נמחזר את המים האפורים שמפיק הבית שלנו ונשתמש בהם בגינה.
  • נטפח משק חי ביתי ואישי שיספק עבורנו חלק מהתוצרת לה אנו זקוקים.

בכל התהליכים הללו ®EM יכול לסייע!

השימוש במוצרים פרוביוטיים, 100% טבעיים, ללא תוספת כימיקלים וללא הנדסה גנטית, כאלו שמופקים מהטבע לטובת הטבע – כל אלו יכולים לתמוך ולהקל רבות בטיפוח חיים שקרובים אל הטבע.

החיים באדמה:

באמצעות מוצרי ®EM השונים ניתן לשקם קרקעות עייפות, מדולדלות ועייפות – קרקע שנוצלה במשך שנים רבות בדרכים חקלאיות שאינן מאוזנות, קרקע בעייתית שאינה מניבה או כזו הרוויה במחלות שונות (פוזריום, פיתיום, ריזוקטוניה, נמטודות ועוד) וכזו שהצמחים בה נתקפים כל הזמן במזיקים. הנסיון רב השנים עם ®EM מראה שניתן לקחת קרקע שכזו ולהשיב בה את החיים ובכך להפוך אותה לפוריה יותר ולכזו שיהיה אפשר לגדל בה תוצרת בריאה וללא שימוש בדשנים וחומרי הדברה כימיים. שימוש ממושך ב-®EM משפיע על מבנה הקרקע, משפר את תאחיזת המים, קליטת המרכיבים התזונתיים, את איכות וטעם הירק או הפרי שנקבל וכן את אורך חיי המדף שלו (השימוש ב-®EM יעשיר אותו בנוגדי חימצון).

מיחזור אשפה ופסולות:

עם ®EM ניתן למחזר ביעילות רבה את כל הפסולת האורגנית שלנו, כולל פסולת מטבח (מן החי או צמחית), גזם ופסולות בעלי החיים. אם אנחנו כבר מתקדמים בדרך ומכירים את רזי הפרמקלצ'ר והקמנו שירותי קומפוסט – השימוש ב-®EM יאיץ את תהליכי הפירוק של הזבל, יפחית את המפלס שלו במכל האגירה, יפחית ריחות רעים ויתרום להיגיינה ובטיחות התהליך. השימוש ב-®EM מאפשר את השבת החומר האורגני בחזרה למקומו באדמה אחרי 6 שבועות בלבד בתהליך בוקאשי-קומפוסט ייחודי.

למידע נוסף.

מיחזור מים אפורים:

השימוש ב-®EM  מסייע רבות בתהליכי מיחזור מים אפורים – בפירוק הפסולות האורגניות שבמים, שאריות כימיקלים (דטרגנטים וכדומה) ועוד. ®EM מפרק שומן ושערות שמצטברים במערכת, דואג לצנרת נקיה לאורך זמן רב ומפחית את הבלאי שלה (מנועים וציוד מכני-טכני אחר). כמו כן, המים שיזרמו אחר-כך לגינתכם יכילו את תשלובת החיידקים והפטריות המועילים שב-®EM ובכך יתרמו גם לקרקע ולצמחים.

משק חי ביתי:

אם אתם מגדלים לול תרנגולות בחצר ביתכם או אם יש לכם עדר צאן או בעלי חיים אחרים שחולקים איתכם את סביבת חייכם הקרובה – השימוש ב-®EM יכול לסייע לכם במגוון של שימושים – בהפחתת ריחות רעים מזבל/שתן החיות, בפירוק הפסולות שלהם באופן מועיל עבור הקרקע והצמחים, בשיפור איכות חיי בעלי החיים ובריאותם (הפחתת סטרט שנגרם מאמוניה וכדומה) ובשיפור איכות התוצרת שתקבלו מהם.

בריכות נוי ואגנים ירוקים:

בריכות מים נוטות להזדהם – אם בגלל הפרשות הדגים שחיים בהן, או אם בגלל אצות שמתפתחות בהם. אם בניתם בריכת נוי קטנה בה יש מספר דגים וצמחי מים, השימוש ב-®EM יסייע בשימור איכות המים ובניקיונם ויאריך את חיי הדגים והצומח. אם בניתם בריכת שחיה טבעית שנתמכת על-ידי מערכת אקולוגית לטיהור המים – גם שם השימוש ב-®EM יכול לעזור – בפירוק החומר האורגני העודף, בדיכוי חיידקים פאתוגנים וכן בתמיכה במיקרוביולוגיה הטבעית שמתפתחת באגן הירוק שהקמתם.

רוצים לראות עבודות שונות שנעשו עם תכשירי EM לקידום חיים ברי קיימא בארץ?