דף הבית                    עוד על  EM                     מוצרים             English
           חקלאות           
         גינון         
             סביבה             
      בריאות האדם      
   מידע נוסף  
  שאלות נפוצות  
   מיזמים בישראל   
   על EM בתקשורת   
           קישורים           
             אודות             
           צור קשר           
 
 
 

השימוש ב EM ברחבי הביתהשימוש ב EM ברחבי הבית הוא מגוון ביותר ועם הזמן כשמתחילים "להרגיש" את האיכויות המיוחדות של חברינו הקטנטנים - נוכל להתחיל לאלתר את השימוש בהם כמעט בכל מקום אצלנו בבית. התכשירים בהם נשתמש הם EM-אקטיבי ו EM-בוקאשי. את שניהם ניתן ללמוד איך להכין כאן. תהליך ההכנה הוא פשוט, הוא אינו מצריך זמן רב ודרכו נלמד איך מיקרואורגניזמים יכולים לעשות את חיינו הרבה יותר נוחים אם רק נדע איך לרתום אותם לטובתנו.

EM כחומר נקיון:
התכשיר EM-אקטיבי משמש כחומר נקיון מעולה ברחבי הבית. המיקרואורגניזמים היעילים שבתכשיר יפתיעו אתכם ויותר לא תרצו להשתמש בחומרי ניקוי אחרים.

  • נקיון רצפות, פרקט, משטחים (שיש, עץ וכדומה), חלונות, קרש חיתוך (פלסטיק או עץ), כלי מטבח, כיריים ועוד - את כל אלו ניתן לנקות על ידי התכשיר כשהוא מדולל במים ביחס של 1 ל 100 (פי-100 מים מכמות ה EM). במידה והמקום אותו אתם רוצים לנקות הוא מלוכלך באופן יוצא דופן - ניתן לדלל פחות אפילו עד לשימוש בתכשיר EM-אקטיבי בצורתו המרוכזת. לניקוי חלונות, למשל, מספיקה תמיסה המדוללת פי-500. לניקוי כיורים או כיריים שומניים כדאי לרסס בחומר בצורתו המרוכזת, להמתין מספר דקות ואז לנקות.
  • ניקוי המקרר - במידה והמקרר שלכם מדיף ריח לא נעים מומלץ לרסס לתוכו מידי פעם תמיסה בדילול של 1 ל 500 (פי-500 מים מאשר EM).
  • טיפול בעובש ופטריות - ניתן לרסס את התכשיר מדולל פי-1000 על מנת להיפטר מריחות עובש לא נעימים - משטיחים, מזרונים, בארונות המטבח, במקלחת וכדומה.
  • לניקוי מסנן המזגן - ניתן לרסס תמיסת EM מדוללת פי-1000. אוויר המזגן יהיה מעכשיו מרענן יותר.

EM כמנטרל ריחות רעים:
המיקרואורגניזמים היעילים פשוט מעכלים את מולקולות הריח ועל ידי כך מחסלים אותו כלא היה - ללא ריחות לחיפוי או הסחה - הריחות פשוט נעלמים!

  • כמנטרל ריחות בשרותים - ניתן להכין בקבוק מרסס קטן עם תמיסה מדוללת פי-20 ולרסס עם תום השימוש בחדר. אורך החיים של תמיסה בדילול כזה הוא כחודש. לאחר מכן היעילות שלה תרד ולכן מומלץ לרענן אותה.
  • כמנטרל ריחות ברחבי הבית - ניתן להכין תמיסה בדילול דומה או אף יותר מדוללת ולרסס אותה מידי פעם ברחבי הבית וכך להיפטר מריחות לא נעימים ומטרידים.

EM למיחזור אשפה אורגנית ובגינה הביתית:
באמצעות טכנולוגיית EM ניתן למחזר אשפה אורגנית לקומפוסט מעולה תוך פרק זמן קצר - אפילו בדירה בעיר! שלא תגידו שאין לכם חצר או גינה. עם EM זה אפשרי. על איך עושים זאת ניתן לקרוא בהרחבה כאן.

אם בחרתם בשיטת המסורתית לעשיית קומפוסט בחצר על ידי ערימת שכבות של חומר רטוב וירוק - ניתן ליישם EM-בוקאשי עם כל שכבה של חומר רטוב שמוסיפים. כמו כן, ניתן ללחלח את הערימה באמצעות EM-אקטיבי מדולל במים ביחס 1:500. השימוש ב EM בערימת הקומפוסט יאיץ את פעולתה, ידכא רקבונות, ירחיק יתושים, זבובים וג'וקים ויביא לקומפוסט עשיר יותר.

עם EM ניתן לטפח את הגינה שלנו בקלות ולקבל תוצאות מרשימות ביותר. EM מתאים לדשא, לפרחי נוי, לשיחים, עצים, גינת ירק וכדומה. העשרת האדמה וטיובה אפשרית בכל מקום וזאת באמצעות EM-אקטיבי ו EM-בוקאשי. אפשר לרסס את הגינה בתמיסת EM-אקטיבי מדוללת במים ביחס 1:1000 - ניתן לרסס על העלווה, לשפוך על האדמה או בכל דרך שתבחרו. ניתן ליישם EM-בוקאשי במינון של חופניים ל 10 מ"ר. מומלץ להשתמש ב EM אחת לשבוע, אך גם שימוש בתדירות שונה אפשרי.


EM במערכת מים אפורים:
כיום, עם המצוקה אליה נקלע משק המים, השימוש במים אפורים מתחיל להיות יותר ויותר נפוץ. ההבנה שמי המקלחת והמים בהם אנו משתמשים במטבח או בכיור במקלחת הם מים שניתן לטהרם ולהשתמש בהם בגינה הופכת ליותר ויותר הגיונית וטבעית. מערכות השלטון במדינה מבינים זאת גם ופועלים לשינוי החקיקה בהתאם.
הסוד במערכת מים אפורים יעילה ויציבה הוא מושבה של מיקרואורגניזמים איתנה. שינויי טמפרטורות, סבון חדש שהתחלנו להשתמש בו וגורמים סביבתיים נוספים - אלו יכולים בנקל לגרום למושבה שבמערכת שלנו לקרוס ולגרום לעוגמת נפש המלווה בריחות רעים, זבובים, ג'וקים ועוד (בנוסף למים יקרים שלא ניתן כעת להשתמש בהם). השימוש ב EM באופן קבוע מייצב את המושבות הללו ומונע אכזבות.
יישום EM במפריד השומנים מתבצע באמצעות התכשירים EM-בוקאשי או EM-5. המינון והתדירות יקבעו לפי אופי המערכת בה אתם משתמשים (את הבוקאשי יש ליישם באופן ידני לעומת ה EM-5 שבא כנוזל וניתן ליישמו באמצעות משאבה ממננת). בשלבים הראשונים יהיה צורך בכמויות רבות יותר שעם הזמן, עם התבססות המושבות המועילות, יהיה ניתן להפחיתן.
היישום בבריכת הצמחים יהיה באמצעות התכשיר EM-אקטיבי. המינון והתדירות יקבעו בדומה למפריד השומנים.


EM לפתיחת סתימות:
במקרים רבים הסתימות החוזרות ונישנות במערכת הביוב שלנו נגרמות מחומר אורגני שנצמד לדפנות הצנרת שכבה אחר שכבה. מיקרואורגניזמים שונים גדלים שם ורקבון הוא בדרך כלל המצב הביולוגי הרווח. סביבה שכזו "מזמינה" ג'וקים, עכברים ועוד ומדיפה ריחות רעים. ניתן לשפוך אל פתחי הביוב השונים בבית (כיורים, אסלות וכדומה) EM-אקטיבי לא מדולל. יישום שכזה באופן קבוע יתחיל לבנות מושבות יעילות במקום אלו הקיימות - אלו יפרקו את החומר האורגני שסותם את הצנרת, יגרמו ל"אורחים" הלא קרואים להסתלק למקום אחר וגם הריחות יעלמו. הכמות בה נשתמש תלויה במצב הצנרת ברגע זה - המושבות יחלו בהתבססותן עם הטיפה הראשונה שנשפוך, אך את התוצאות המרשימות נתחיל לראות לאחר שנגרום למהפך באוכלוסיית המיקרואורגניזמים במקום (בהתאם לתאוריה עליה מבוססת טכנולוגיית EM).


EM וחיות מחמד:
ניתן לשים חופן או שניים של EM-בוקאשי בתחתית ארגז החול של החתול על מנת לסייע בנטרול ריחות רעים מהמקום. במידה והכלב שלכם מדיף ריח לא נעים, ניתן לרסס עליו תמיסת EM-אקטיבי מדוללת במים ביחס 1:500 להפגת ריח זה.


EM ומים חיים:
הנטיה של מים בסביבתם הטבעית היא כך ש 6 מולקולות מסתדרות בדרך כלל בצורת משושה (זאת עכב מבנה השדה האלקטרומגנטי הדיפולי של המולקולה). אלו המים כפי שהטבע מכיר אותם. עכב מצב הנחלים ומקורות המים הזמינים לנו כיום, המים איבדו את מצבם הטבעי הנ"ל והחלו להסתדר בצבירים חסרי צורה או מבנה סדור. צבירים אלו גדולים בהרבה מהמבנה המשושה ורקמות הגוף וכן רקמות חיות אחרות מגיבות אליו באופן שונה. קרומי התאים מכירים באופן טבעי את צורת המשושה, אך כעת נאלצים להתמודד עם צורות שונות לגמרי. כתוצאה מכך יעילות המים יורדת והם אינם מרווים את תאי הגוף כפי שהיו עושים זאת לפנים. ההתמודדות עם המבנה ה"חדש" מעייפת את הגוף ומונעת ממנו את הרעננות המגיעה לו לאחר שתיית מים חיים.
מים חיים (או באנגלית Hexagonal water או Structured water) ניתן לקבל על ידי הנחת מוצרי EM-X-קרמיים בתוכם למשך מספר שעות או למשך הלילה. המים מתחילים לקבל את המבנה הטבעי שלהם, טעמם משתנה ויחד עם זאת גם ההרגשה לאחר שתייתם.

(על מים חיים ניתן לקרוא במאמרים רבים באינטרנט באמצעות מילות המפתח hexagonal water, structured water, masaru emoto או מים חיים).