דף הבית                    עוד על  EM                     מוצרים             English
           חקלאות           
         גינון         
             סביבה             
      בריאות האדם      
   מידע נוסף  
  שאלות נפוצות  
   מיזמים בישראל   
   על EM בתקשורת   
           קישורים           
             אודות             
           צור קשר           
 
 
 

>> בחזרה לעמוד הקודם


פרוייקטים מהעולם בנושא איכות הסביבה המשלבים את טכנולוגיית EM


יצירת קומפוסט בקנה מידה מסחרי באמצעות EM:


תכשירי EM נמצאים בשימוש למיחזור פסולת אורגנית במעל למאה ארצות ברחבי העולם. להלן מכתב הוקרה של מנהל אתר קומפוסט עירוני בעיר רדינג שבקליפורניה ארה"ב:

רציתי לכתוב את המכתב הזה כבר מזה זמן מה - להודות לכם על עזרתכם ועל שעניתם על שאלותיי לגבי השימוש בתכשירי EM במפעל הקומפוסט שלנו.

יישום של 100 גלון (כ- 380 ליטר) של EM-אקטיבי ל-200 טון של פסולת ירוקה טריה פתר את עניין הריחות בתהליך, אבל מה שמצאנו מרשים ביותר היה שהשימוש ב EM הגביר באופן משמעותי את קצב פירוק האשפה. בנוסף, יישום EM לקומפוסט העלה את איכות המוצר הסופי שלנו ויש לנו לקוחות רבים שמבקשים לרכוש אך ורק את הקומפוסט שמיוצר על ידי העיר רדינג.

דניס ק.
אחראי פסולת מוצקה
רדינג (קליפורניה)
מחלקת שירותים עירוניים
שירותי פסולת מוצקה


אקטיבציה של EM:

compost 2

תהליך ייצור הקומפוסט:

compost 3

>> בחזרה לראש העמוד
השימוש ב EM לקומפוסט ביתי:


השימוש ב EM למיחזור אשפה אורגנית ביתית הוא פשוט ביותר ונוח. לטובת התהליך אנו משתמשים ב EM-בוקאשי (לפירוט לחץ כאן). להלן סרטון בן 8 דקות המראה את השימוש בפסולת הביתית שנאספה. האיסוף השוטף של האשפה האורגנית ביומיום הינו פשוט, נוח, ללא בעיה של ריחות רעים ואפשרי בכל מטבח.

>> בחזרה לראש העמוד
השילוב של EM במכונים לטיהור מי שפכים:


חברת VRM Ltd באוסטרליה (נציגת EM במקום).

sewage 6 sewage 7

השימוש ב EM מתבצע כתרבית ביולוגית לתהליך המיחזור וכאמצעי לניטרול ריחות רעים.

תהליך האקטיבציה של EM:

sewage 2

EM מסייע לשקיעה מהירה של פסולת צפה:

sewage 3 sewage 4

ניטרול ריחות צחנה במקום:

sewage 5

החסכון בעלויות:

sewage 1

בפרוייקטים מסויימים נעשה עיכול של הבוצה עד תום. המערכת הבאה בעלת הספק טיפול של 60,000 ליטרים ביום. לא נעשה בה פינוי בוצה במשך 5 שנים(!!!) :

sewage ns 1 sewage ns 2

>> בחזרה לראש העמוד
נקיון גופי מים באמצעות EM (בריכות, נחלים וכדומה):


זהו סרטון בן 36 דקות המתאר את התמורה הרבה שהתרחשה במפרץ סטו (Seto Inland Sea) ביפן אודות לתהליך השיקום באמצעות EM. מפרץ סטו הוא גוף המים המחבר בין הונשו, שיקוקו וקיושו שהם שלושת האיים העיקריים של יפן. אורכו 450 ק"מ, רוחבו משתנה בין 15 ל 55 ק"מ ועומקו הממוצע הוא 37 מטר (עומק מקסימלי 105 מטר).

seto 1 seto 2

הסרטון מספר את סיפורו של מפרץ שעכב כמויות השפכים שהוזרמו לתוכו, כמות הדגה בו ירדה משמעותית - מה שהשפיע על פרנסת הדייגים במקום. הסרט מרתק ומרגש ומראה את הפוטנציאל האדיר הטמון בשיקום מערכות אקולוגיות (גם בסדר גודל כל-כך גדול) באמצעות מיקרואורגניזמים יעילים.

>> בחזרה לראש העמוד
EM משנה את המציאות בכל מה שנוגע לדיאוקסין:

פרטי תוכן יתוספו בהקדם


היכולות של EM בטיפול ברדיואקטיביות:


מאז האסון בצ'רנוביל בשנת 1986 סובלת בלרוסיה מנזקים קשים של נשורת רדיואקטיבית. מזה מספר שנים שפרופסור היגה עובד בשיתוף עם המכון לרדיולוגיה של האקדמיה למדעים בבלרוסיה (Institute of Radiology, Belarus Academy of Sciences) וזאת במחקרים המשתפים את טכנולוגיית EM במאמצים לניטרול ההשפעות המזיקות של הקרינה.
התוצאות הראו שכשמרססים EM על אדמה מזוהמת בנשורת רדיואקטיבית, כמות הקרינה הנספגת על ידי הגידולים שמגדלים בה היא קטנה משמעותית ושווה לכמות הקרינה הנספגת באזורים שאינם נגועים. משמעותו של הדבר היה שהיה ניתן לעבד אדמות בתוך רדיוס הבטחון של 30 הק"מ ללא תופעות יוצאות דופן.
בשנת 1998 השתתף פרופסור היגה בסקר שנערך בתוך התחום המסוכן שבסמוך לאתר האסון בצ'רנוביל. המטרה הייתה מחקר בשדות חיטה שטופלו ב EM בשנה שלפני כן. פרופסור היגה מספר שבכל נקודה בה נלקחה דגימה נמדדה קרינה של 100 מיקרו-רנטגן לשעה ואילו באזורים שטופלו ב EM המדידה הייתה 85-90 מיקרו-רנטגן לשעה בלבד. התוצאות חזרו על עצמן באופן כל כך שיטתי, כך שספקות רבים עלו וההנחה הייתה שמכשירי המדידה ניזוקו ושהם אינם מדוייקים. בשיחות של פרופסור היגה עם פרופסור יבגני קונופליה (Yevgeny Konoplya), מנהל המכון לרדיולוגיה, הדגיש פרופסור היגה את האמון והנסיון הרבים שיש לו ב EM.
כשנה לאחר מכן, ב 1999, נפגשו שוב פרופסור היגה ופרופסור קונופליה והאחרון התוודה שגם במימצאים שלו נמצאה ירידה של 15% בכמות הקרינה באזורים שטופלו בכמויות גדולות של EM.

את הסיפור המלא על כל פרטיו ניתן לקרוא בספר Our Future Reborn שנכתב על ידי פרופסור היגה ויצא לאור בשנת 2000 (המהדורה האנגלית יצאה לאור בשנת 2006)


>> בחזרה לראש העמוד

>> בחזרה לעמוד הקודם