דף הבית                    עוד על  EM                     מוצרים             English
           חקלאות           
         גינון         
             סביבה             
      בריאות האדם      
   מידע נוסף  
  שאלות נפוצות  
   מיזמים בישראל   
   על EM בתקשורת   
           קישורים           
             אודות             
           צור קשר           
 
 
 

השימוש ב EM בחקלאותשני התכשירים העיקריים בהם משתמשים EM בחקלאות הם EM-אקטיבי ו EM-בוקאשי. כמו כן מומלץ להשתמש ב EM-5 וב EM-מחמצת תמצית צמחים. את כל התכשירים הנ"ל פשוט וקל להכין מתמיסת הבסיס EM-1 ואת חלקם ניתן גם לרכוש אצלנו מוכנים לשימוש.

במידה ומתעוררות שאלות נקודתיות - ניתן תמיד ליצור עימנו קשר ולהתייעץ.

טיוב הקרקע באמצעות EM:
EM-בוקאשי- מומלץ להוסיף EM-בוקאשי לגינה ב-3 מועדים עיקריים: הראשון, עם הכנת הקרקע לשתילה או זריעה. השני, עם שלב ההנצה (שלב התפתחות הניצנים) והשלישי, בעיצומו של שלב יצירת הפרי או הירק. שלבים אלו הם שלבים מרכזיים בהתפתחות הצמח והוספת התכשיר יקלו על התהליך וכן יסייעו ליצירת פרי/ירק עשיר ובריא. בהתאם לצורך ניתן להוסיף בוקאשי גם במועדים נוספים. מומלץ לא להוסיף בתדירות גבוהה יותר מאחת לשבועיים. ביישום הראשוני מומלץ ליישם יחד עם הקומפוסט. תרביות המיקרואורגניזמים שב-EM יסייעו לפרק את הקומפוסט למרכיבים הזמינים ביותר לצמח. במידה והדבר אפשרי, מומלץ לערבב את הבוקאשי עם הקומפוסט כשבוע לפני היישום ולשמור בסביבה אטומה לאוויר (כמה שניתן). יש להצניע לאחר היישום - באדמה, על-ידי חיפוי וכדומה. הכמות המומלצת ליישום: 1 ק"ג ל-10 מ"ר.

EM-אקטיבי- מומלץ ליישם באופן סדיר על מנת לתמוך בתהליכי חילוף החומרים באדמה. יישום מומלץ - 1 ליטר לדונם לשבוע באמצעות כל מערכת השקיה מוכרת (המטרה, טיפטוף - יסייע גם לפתיחת סתימות, ריסוס, דלי או משפך). מומלץ לדלל פי-1000 במים. במידה והחלקה בה מטפלים מטופלת גם בחומרים אחרים (כימיים או לא), מומלץ לא ליישם באותו יום. ניתן ליישם גם בריסוס עלוותי על מנת ליצור מעטה חי סביב הצמח. מעטה זה יסייע לחילוף החומרים וכן יסייע במניעת מחלות על על ידי יצירת סביבה עשירה בנוגדי חימצון.

EM-5- מומלץ ליישם אחת לחודש בריסוס עלוותי - בדילול פי-1000 במים. תכשיר זה מכיל אסטרים טבעיים שהם חומרים המרחיקים את המזיקים. תדירות מומלצת - כאמצעי מניעה, אחת לחודש.

EM-מחמצת תמצית צמחים- ניתן ליישם כתחליף ל EM-אקטיבי.


קומפוסט באמצעות EM:
הוספת EM לקומפוסט תסייע לו להיות "כמו שצריך" - להתפרק ללא בעיות ותקלות. הוספת התכשיר תמנע רקבונות ולכן תמנע ריחות רעים והגעת מזיקים כגון ג'וקים וזבובונים. כמו כן פירוק הפסולת האורגנית יואץ ויתקבל תוצר משובח ועשיר במיקרואורגניזמים מטיבים לקרקע. השימוש ב-EM מסייע בהפחתת הפעמים הדרושות להפוך את הערימה ועל-ידי כך גם מביא לחסכון במשאבים.
היישום יכול להתבצע במספר אופנים: בקומפוסט ביתי על ידי פיזור בוקאשי ישירות על הפסולת הירוקה (יש לבזוק כמו מלח, כחופן לליטר אשפה) ואז לכסות בחומר היבש. במידה וערימת הקומפוסט שלכם יבשה מידי - אפשרי ללחלח אותה באמצעות EM-אקטיבי מדולל פי-500 במים (שני פקקים של בקבוק מים מינרלים לדלי של 10 ליטרים). המיקרואורגניזמים יגיעו באופן זה לכל מקום בערימה ויסייעו לפירוק אופטימלי. ניתן לאחר הריקון לשטוף את פח האשפה בתמיסת EM-אקטיבי מדוללת פי-500 ולרוקן לאחר מכן על ערימת הקומפוסט.
בקומפוסט בקנה מידה גדול - ניתן ליישם 2-8 ליטרים של EM-אקטיבי לכל 1 קו"ב של אשפה. תוספת חד-פעמית של 2 ליטרים כבר תמנע מיפגעי ריחות לאורך תהליך הפירוק ותיתן תוצר עשיר. העלאה במינון תסייע להאצת הפירוק עד לחסכון ב-30-50 אחוז בזמן הפירוק.