דף הבית                    עוד על  EM                     מוצרים             English
           חקלאות           
         גינון         
             סביבה             
      בריאות האדם      
   מידע נוסף  
  שאלות נפוצות  
   מיזמים בישראל   
   על EM בתקשורת   
           קישורים           
             אודות             
           צור קשר           
 
 
 

>> בחזרה לעמוד הקודם


השימוש ב EM בחקלאות האורגנית:

השילוב של EM בחקלאות האורגנית הוא שילוב מנצח. החקלאי כבר עשה את המעבר לחקלאות ללא תוספים מלאכותיים לקרקע ובראש מעייניו עומדת הכוונה להעשיר את האדמה כמה שיותר על-מנת לקבל יבול חסון ועם תנובה שתחזיר את המאמץ ואת ההשקעה.
השילוב של EM במקרה זה הוא פשוט מושלם. התחלתם להעשיר את האדמה בדשנים טבעיים (קומפוסט וכדומה) וכעת צריך לעזור למרקם הטבעי שלה לשוב למצבה כפי שהיה בעבר הרחוק - עם רקבובית בריאה ומאוזנת שמאפשרת שרשרת מזון רציפה ומאוזנת - דבר שיביא לכך שכל מרכיבי התזונה להם זקוק הצמח יהיו זמינים ובצורה הטבעית ביותר להם הוא רגיל מבחינה אורגנית. השימוש ב EM מעלה משמעותית את ריכוז נוגדי החימצון באדמה מה שמנטרל מחלות, רדיקלים חופשיים ומדכא גורמים פתוגניים מלהתפתח. אדמה מלאה בחיים משמעה מזון מלא בחיים. השימוש ב EM מביא לעלייה בכמות היבול, מעשיר את טעמו, מאריך את חיי המדף שלו ועוזר לגדל מזון "כמו של פעם".

>> בחזרה לעמוד הקודםהשימוש ב EM במעבר לחקלאות אורגנית:

הביקוש לחקלאות אורגנית הולך וגדל עם הזמן. הצרכנים מבינים יותר ויותר את המשמעות של מזון ללא ריסוסים וללא תוספים מלאכותיים. החקלאי העוסק בחקלאות האורגנית שומר על בריאות הצרכנים שלו, שומר על בריאות עצמו ובריאות עובדיו ושומר על בריאות האדמה והסביבה הטבעית. לעבור לחקלאות אורגנית זה יכול להיות מסובך, מורכב ויקר - תפיסת עולם חדשה שמביאה עימה סיכונים רבים. האדמה שכל-כך רגילה לתוספות שאנו מוסיפים לה - האם היא תוכל להניב את אותה כמות היבול בלעדיהם? נדרשות 3 שנים של מעבר על מנת להיות מוצהר כחקלאי אורגני - האם אני יכול להרשות לעצמי מבחינה כלכלית את המעבר הזה?
השימוש בטכנולוגיית EM הוכיח פעמים רבות מסביב לעולם כולו ובסוגים שונים של גידולים שניתן להגיע לתקופת "3 השנים" מבלי לרדת בכמות היבול בכלל. מתחילים להעשיר את האדמה באופן מדורג כ-3 שנים קודם לכן כשבכל שנה מפחיתים אחוז מסויים מחומרי ההדברה. מגדילים את כמות החומר האורגני באדמה ומתחילים להחיות את המירקם החי בחזרה בעזרת EM. לאחר שלוש שנות ההכנה ניתן להכנס לשלב הרשמי של המעבר לאורגני ללא חששות ועם הרגשה מלאה שאנו עושים את הצעד הנכון - למען עצמנו, ילדינו, הצרכנים שלנו ולמען והסביבה.

>> בחזרה לעמוד הקודםהשימוש ב EM בחקלאות קונבנציונלית:

החקלאות הקונבנציונלית היא אותה חקלאות רגילה שכולנו מכירים. היא זה בעצם שמניבה את מירב המזון ומאכילה את מירב בני האדם.
עם השנים חקלאות זו הופכת ליותר ויותר מורכבת. האדמה מידלדלת מהמינרלים שהיו בה פעם, סוגים שונים של מזיקים מגיחים מכל עבר, הצורך בדישון ובהדברה גובר, העלויות מתחילות לאיים עלינו וכמעט שעושות את כל העניין ללא כדאי.

ל EM יש את היכולת לסייע - ל EM יש את היכולת המוכחת לעזור לך לרדת בכמות הדשנים וחומרי ההדברה שבהם אתה משתמש.

EM הוכח באינספור מיזמים, חוות וחקלאים ברחבי העולם (במעל ל 100 ארצות!) שהשימוש בו יעיל וכדאי. כמות היבול לה אתה רגיל לא תפחת (אפילו תיגדל), היבול עצמו יהיה יותר בריא (כי השתמשת בפחות חומרי הדברה רעילים) והעלויות שלך כחקלאי ירדו כי מחיריהם של חומרי ההדברה מרקיעים שחקים ועלותו של EM זמינה לכל כיס (הוא בשימוש נרחב ביותר בארצות עולם שלישי שכידוע, ידיהן אינה משגת מוצרים שהם מותרות).

>> בחזרה לעמוד הקודםהשימוש ב EM בחקלאות המשק החי:

השימוש ב EM בענפי המשק החי הוא מגוון והתוצאות המתקבלות מפתיעות ביותר. בארצות רבות מסביב לעולם משתמשים בתכשירים לגידול המזון לבעלי החיים, להכנת התחמיץ לפרות, לטיפול בפסולת הרפתות, הלולים והדירים ולמיחזור מי הנגר. השימוש ב EM מעלים את ריחות הצחנה שהתרגלנו להם בלית ברירה והופך את סביבת העבודה לנעימה יותר. נמצא שבעלי החיים שגדלים בסיוע EM הם בריאים יותר ורגועים יותר.
ניתן להשתמש ב EM גם בבריכות לגידול דגים. שרשרת המזון בבריכה תהיה מאוזנת ועשירה יותר. עכירות המים תרד והדגים יגדלו בריאים הרבה יותר.

>> בחזרה לעמוד הקודם