דף הבית                    עוד על  EM                     מוצרים             English
           חקלאות           
             סביבה             
         בניה ירוקה         
      בריאות האדם      
   איך משתמשים ?  
  שאלות נפוצות  
   מיזמים בישראל   
   על EM בתקשורת   
           קישורים           
             אודות             
           צור קשר           
 
 
 
EM-BOKASHI


           אנו מברכים אתכם על הצטרפותכם למעגל הלקוחות של EM – מעגל לקוחות חובק עולם. אנו נמצאים בלמעלה מ-120 ארצות ברחבי העולם – ממדינות עולם שלישי ועד לארצות המפותחות ביותר.

המשותף לכל לקוחותינו הוא הרצון להשתמש במוצרים שפועלים בשיתוף עם הטבע ולא כנגדו.

מוצרי EM הינם בעלי מוניטין של למעלה מ-30 שנה ונסיון רב. במוצרים אלו משתמשים לתהליכי קומפוסטציה מקנה מידה ביתי וקטן ועד לאתרי קומפוסט שמעבדים מאות אלפי טונות בשנה. EM בוקאשי משמש גם לתהליכי טיוב והשבחת קרקעות. גם פה – מרמת העציץ או האדנית ועד למיליוני דונמים של אדמות חקלאיות ברחבי העולם.

למידע על מוצר משלים לשימושי אדמה – EM אדמה

EM בוקאשי הינו תכשיר מיקרוביולוגי שמכיל תרביות של חיידקים ופטריות. אלו מלוקטים מהטבע ומגודלים באופן מבוקר. אלו אינם עוברים הנדסה גנטית והתכשיר אינו מכיל חומרים כימיים. הכל אצלנו טבעי.

לEM בוקאשי שני שימושים עיקריים: כסטרטר מעולה לקומפוסטר וכדשן מעולה לקרקע. להרחבה על יישומי קרקע – ראו EM אדמה


למה לי להשתמש בEM בוקאשי?
כי EM בוקאשי יסייע לך למחזר את האשפה שלך בקלות – בתהליך מהיר יותר, ללא ריחות רעים וללא מזיקים. החומר שיתקבל יהיה מפורק טוב יותר, זמין עבור הצמח ועשיר מבחינה מיקרוביאלית.


איך משתמשים בEM בוקאשי?
השימוש ב EM בוקאשי פשוט ביותר. היישום מתבצע ע"י פיזור על פני האשפה האורגנית, לפני הכיסוי בחומר היבש (גזם, עלי וכו'). יש לבזוק כמו מלח – כחופן ל2-3 ליטר של אשפה אורגנית. מומלץ להוסיף מעט יותר במידה ויש הרבה שאריות מן החי (בשר, ביצים ומוצרי חלב) ו/או במידה והאשפה עמדה הרבה זמן והחלה כבר להירקב ולהדיף ריחות.


איך זה עובד?
EM בוקאשי משפיע על תהליך הקומפוסטציה ע"י כך שהוא מתווה את הכיוון עבור הבקטריות שפעילות בו (בקטריות תרמופיליות שיוצרות את החימום בערימה ואת הפירוק וחיטוי של הפסולת) ויוצר תהליך מבוקר. כתוצאה מכך תהליך הקומפוסטציה "יידלק" בקלות רבה יותר והתוצאות בהתאם. בנוסף, תרביות EM יעילות ביותר בסביבה שאינה אווירנית (אנ-אירובית). באופן הטבעי, בחוסר אוויר יתחיל בקומפוסט תהליך של ריקבון שידיף ריחות רעים, ימשוך אליו מזיקים וגם ייצר רעלנים שמזיקים לקרקע. הוספת EM בוקאשי תמנע את תהליכי הרקבון ותיצור במקומם תהליכים אנ-אירוביים של תסיסה (שידועים כמטיבים לסביבתם).


מהן התוצאות הצפויות?
סיום פירוק הערימה תוך 3-4 חודשים במקום 6 חודשים ויותר. הגעה לטמפרטורה גבוהה יותר באופן מהר יותר. פירוק לחתיכות קטנות יותר בזמן קצר יותר. מניעת הדפה של ריחות רעים. יעילות רבה יותר של התוצר הסופי בקרקע.


האם החום הגבוה לא יהרוג את החיידקים?
הנסיון שלנו מראה שלא. חיידקים הם יצורים יותר חכמים ממה שאנחנו חושבים. בעת עליית החום אלו הופכים לנבגים, החסינים בפני תנאי סביבה קשים, ומתעוררים חזרה בעת ירידתו. כמו כן, דפנות ערימת הקומפוסט הן בד"כ קרירות יותר ושם הם יכולים להמשיך ולשגשג ללא מפריע.


חיידקים - האם זה לא מסוכן?
התרגלנו שחיידקים הם יצורים שרק פוגעים בנו. התרגלנו לקטול אותם עם אנטיביוטיקה וחומרי חיטוי אחרים, אך אלו הן מיעוט בלבד. רוב החיידקים בעולם שלנו הם בעצם לטובתנו – הם מסייעים לנו. ככה גם החיידקים שנמצאים ב EM בוקאשי. בזני מיקרואורגניזמים אלו נעשה שימוש במשך שנים רבות בתעשיות המזון המסורתיות (לייצור גבינה, יין, לחם וכדומה) כך שהם מוכרים לאדם מימים ימימה.


שימושים נוספים:

בגינה: כחומר הזנה מעולה לקרקע. להוסיף כפי שמצויין על התווית. מומלץ לא להוסיף בסמוך לשתילים צעירים ויש לחכות להתבססותם לפני.

למיחזור אשפה בדלי אטום: אפשר באמצעות EM בוקאשי למחזר את האשפה האורגנית שלנו בדלי אטום לגמרי ובתהליך אנ-אירובי לחלוטין. שיטה זו אמנם שונה לגמרי מהמוכר אך מניבה תוצאות מהירות ביותר (שבועות ספורים להפכית פסולת אורגנית טרייה לדשן שניתן כבר ליישם בקרקע). לפרטים נוספים על שיטה זו.

כתוסף מזון לחיות מחמד: EM משמש כמזון פרוביוטי גם לחיות מחמד ולבעלי חיים – אפשר להוסיף לאוכל כף מידי כמה ימים (כדאי להגיש לח). ישנם בעלי חיים שמאוד יאהבו את זה וישנם כאלו שפחות – שימו לב להתנהגות חיית המחמד שלכם והכירו את צרכיה... השינוי בברק הפרווה, בנשירת השיער ובבריאות בעל החיים יופיעו במהרה. לפרטים על הזנת בעלי חיים במשק החי יש ליצור קשר.


ההמלצות הללו הן נסיון מצטבר של מיליוני לקוחות ברחבי העולם לאורך שנים רבות. יחד עם זאת הן ניתנות כקו הנחיה כללי. קומפוסטר אחד יהיה לגמרי שונה מקומפוסטר שנמצא בבית אחר. אנו ממליצים לכם להפעיל את הדמיון ולהתנסות.


כי יחד נבנה עולם בריא יותר !

בהצלחה.
>> בחזרה לראש העמוד